Росія виступила проти нових табличок на пам'ятнику радянському маршалу в Празі

Четвер, 31 травня 2018, 19:11

Посольство Росії в Празі виступило проти встановлення на пам'ятнику маршалу СРСР Івану Конєву нових роз'яснювальних табличок.

Відповідну заяву диппредставництво оприлюднило на сторінці у Facebook.

"Архівні дані не підтверджують яку-небудь причетність Конєва до розробки військової операції "Дунай" і до подій 1968 р. у Чехословаччині. За даними Центрального архіву Міністерства оборони РФ, Конєв у квітні 1963 року з урахуванням віку від керівної діяльності в Збройних силах СРСР відійшов і був зарахований до Групи генеральних інспекторів Міністерства оборони СРСР. Єдине, що пов'язує Конєва з Чехословаччиною – це командування Празькою визвольною операцією в травні 1945 року, про що йдеться на початковій табличці на пам'ятнику в Празі-6", – йдеться у заяві.

Раніше муніципалітет шостого району Праги оголосив, що до кінця червня розмістить на пам'ятник маршалу Конєву пояснювальні таблички чеською, англійською та російською мовами, у яких буде викладена біографія маршала "з усіма її достоїнствами та недоліками".

Глава адміністрації Праги-6 Ондржей Коларж у відповідь на заяву посольства повідомив, що наполягає на встановленні табличок, причому історична точність і достовірність інформації була підтверджена Військово-історичним інститутом.

У радянській історіографії маршал Конєв вважається керівником звільнення Праги в 1945 році. Сучасні історики вважають, що війська 1-го Українського фронту під командуванням Конєва увійшли в уже звільнену Прагу.

Чеські історики зазначають, що маршал Конєв зі своїми підрозділами приїхав з Дрездена до Праги 9 травня 1945 року, коли в місті майже не залишилося загонів СС, а підрозділи вермахту покинули Прагу. Це було пов'язано з тим, що місто взяли під контроль учасники Празького повстання і війська Російської визвольної армії генерала Андрія Власова, повернувши зброю проти німців. За день до цього, 8 травня, була підписана капітуляція з командуванням Празького повстання.

Після присутності на декількох фронтах у роки Другої світової війни Конєв був залучений до придушення угорського повстання в 1956 році, а також був присутній у Берліні на час будівництва Берлінської стіни в 1961 році. 1968 рік - це дата радянського вторгнення в Чехословаччину.

На початку травня 2018 року пам'ятник Конєву у Празі вкотре облили фарбою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Союз Орбана та Трампа. Як два одіозних лідери об'єднуються для спільних дій після 2024 року

"Україна – наш сусід. Вони мають нашу повну солідарність", – заявив Орбан, на додаток показавши, що і у цьому питанні готовий до жорсткої маніпуляції.

Курт Волкер: До кінця року ми побачимо зміну на фронті, а далі у росіян буде складна зима

"Коли вам протистоїть такий ворог – місця для компромісу немає. Зараз надто ризиковано навіть тимчасово залишати Крим у руках Росії..."

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.