ЄС активізував роботу із протидії гібридним загрозам після Солсбері - Могеріні

Середа, 13 червня 2018, 09:01

Протистояння гібридним загрозам одним з найважливіших напрямків співпраці Євросоюзу з НАТО, особливо після отруєння у Солсбері.

Про це заявила високой представник ЄС з питань зовнішньої і безпекової політики Федеріки Могеріні під час виступу на пленарній сесії Європарламенту в Страсбурзі.

"Після атаки в Солсбері Європейська рада закликала до посилення дій ЄС з кібербезпеки, стратегічних комунікацій та контррозвідки, а також - у тісній співпраці з НАТО - з хімічних, біологічних, радіологічних і ядерних проблем. Наразі ми працюємо над вирішенням цих задач", - сказала Могеріні.

Вона повідомила, що нові пропозиції її відомства будуть відображені в трьох документах, які планується представити Європейській Раді наприкінці червня: Спільне повідомлення про подальшу діяльність за підсумками Солсбері; Спільна доповіді щодо здійснення 22 спільних дій ЄС-НАТО з гібридних загроз і 15-а доповідь щодо прогрессу у створенні союзу безпеки.

"Наші співробітники в Євросоюзі і НАТО щодня працюють разом над гібридними загрозами в різних контекстах", - зазначила Могеріні.

Як відомо, 4 березня у британському Солсбері отруїли колишнього шпигуна Сергія Скрипаля разом з дочкою.

Британія стверджує, що за отруєнням стоїть Росія, оскільки задіяна нервово-паралітична речовина була розроблена Радянським союзом. У Москві звинувачення заперечують.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Євроінтеграція від Джонсона: що може стояти за новою ініціативою Британії

Це не перша спроба Великої Британії зібрати навколо себе групу країн, зробивши з них альтернативу Євросоюзу. Та чи потрібно це Україні?

Наближення до Шенгену: що дасть Україні спільний з Польщею контроль за кордоном

Україна може отримати шанс скоротити черги на кордоні з усіма своїми сусідами-членами Шенгену і стати на крок ближчою до безбар’єрної Європи.

Ірландський глухий кут: як Борис Джонсон створив проблему для Британії та ЄС

Британці практично йдуть на свідому погрозу порушити міжнародне право заради уникнення конфлікту в Північній Ірландії.