Македонія і Греція відновлюють пряме авіасполучення після 10-річної перерви

Середа, 31 жовтня 2018, 16:36

Македонія та Греція відновлюють пряме авіасполучення після більш ніж десятирічної перерви, пов'язаної із суперечкою щодо зміни назви балканської країни.

Про це повідомляє Associated Press.

Скоп'є та Афіни мали прямий повітряний зв'язок у 2003-2007 роках, але він був зупинений після того, як колишній консервативний уряд Македонії назвав аеропорт Скоп'є на честь полководця Олександра Македонського, розгнівавши Афіни.

Теперішній уряд Македонії в лютому змінив назву міжнародного аеропорту "Скоп'є" як жест доброї волі, а пізніше була підписана угода щодо зміни назви країни на Республіка Північна Македонія.

За інформацією оператора аеропорту Скоп'є, грецька авіакомпанія "Aegean Airlines" наступного вівторка почне літати до Скоп’є, рейси виконуватимуться двічі на тиждень.

Македонія зобов’язалась змінити назву на Республіка Північна Македонія, підписавши відповідну угоду з Грецією. Афіни, своєю чергою, обіцяють зняти блокаду вступу Скоп’є у ЄС та НАТО.

Нещодавно у Македонії відбувся консультативний референдум щодо перейменування. Голосування визнали недійсним через низьку явку. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua