США і Туреччина почали спільне патрулювання на півночі Сирії

Четвер, 1 листопада 2018, 17:02

Турецькі та американські сили розпочали спільне патрулювання на півночі Сирії в районі міста Манбідж.

Про це заявив міністр оборони Туреччини Хулузі Акар, повідомляє Reuters.

Манбідж, розташований приблизно в 30 км від турецького кордону, став джерелом незгоди між Анкарою та Вашингтоном після того, як курдські сили взяли під контроль цей регіон у 2016 році, витіснивши за підтримки США терористів "Ісламської держави".

З червня сили Туреччини та США здійснювали скоординоване, але незалежне патрулювання поблизу Манбіджа.

Очевидці повідомляють, що сьогодні конвой з шести військових транспортних засобів, деякі з яких були під американським та турецьким прапором, вів патрулювання приблизно в 20 км від Манбіджа.

Туреччина, яка розглядає сирійські курдські групи як загрозу національній безпеці, на початку цього року погрожувала військовими діями проти Манбіджа. Потім у червні Анкара погодилися із Вашингтоном на спільні дії для підтримки безпеки в регіоні.

Незабаром після цього курди оголосили про виведення військових радників з міста.

Патрулювання відбувається вздовж розділювальної лінії між територією, контрольованою Військовою радою Манбіджа, яка пов'язана з прокурдськими Сирійськими демократичними силами, та територією, контрольованою Туреччиною на півночі Сирії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Розкол через Україну: як російська агресія змінила політику Італії

З політичної сцени Італії поступово йдуть ті політики, які довгі роки вважалися провідниками інтересів РФ та особисто Путіна.

Санкції випробовують на стійкість: як олігархи Путіна оскаржують рішення ЄС

Російські олігархи шукають способи вийти з-під санкцій. Втім, шансів судово оскаржити їх насправді менше, ніж можуть запевняти консультанти.

Заступник генсека НАТО: Я чую в Україні критику на адресу Альянсу, і вона необґрунтована

Мірча Джоане: "Є залежність між вступом України до ЄС та до Альянсу... Зброя радянських часів вже закінчилася, далі – натівські зразки..."