Уряд Угорщини приєднався до "антиорбанівської" заяви держав-членів ЄС

П'ятниця, 3 квітня 2020, 10:44

Уряд Угорщини приєднався до заяви 16 країн-членів ЄС, які висловили стурбованість щодо небезпеки для верховенства права і основних прав людини у зв’язку з деякими коронавірусними обмеженнями.

Як повідомляє "Європейська правда", відповідна заява угорського міністерства юстиції була опублікована на урядовому сайті 2 квітня.

У заяві держав-членів ЄС, яку підтримала Угорщина, йдеться про "глибоку стурбованість" через небезпеку порушення принципів верховенства права, демократії та основних прав, що випливають з прийняття певних надзвичайних заходів.

Читайте також
Туск назвав рішення про безстроковий надзвичайний стан в Угорщині "морально неприйнятним"

У заяві не згадуються конкретні держави-члени, але цілком очевидно, що вона стосується надзвичайних повноважень, які 30 березня парламент Угорщини надав уряду Віктора Орбана для управління надзвичайною ситуацією через коронавірус.

Розміщений на сайті уряду Угорщини текст повторює заяву держав-членів ЄС. Зокрема, що надзвичайні заходи повинні носити пропорційний і тимчасовий характер, підлягати регулярному контролю і не мають обмежувати свободу вираження думок або свободу преси.

Раніше президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн наголосила, що впроваджені членами ЄС надзвичайні заходи у зв’язку з пандемією коронавірусу не повинні бути безстроковими.

Ухвалений в Угорщині закон не має обмежень у часі. Його суворо критикують угорська опозиція і міжнародні правозахисні організації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

4 кроки до покарання воєнних злочинців: як має діяти Україна

Чи зможуть українські органи правосуддя довести задокументовані воєнні злочини до судових вироків і покарань?

Пояснюємо, чому редактори New York Times не зрозуміли суть війни РФ проти України. І не тільки вони

Обмеження допомоги Україні та згода на поступки стане найгіршою геополітичною помилкою американської адміністрації за кілька десятиліть.

Напіввихід Росії: Москва прагне вийти із СОТ, але боїться цього кроку

Вийшовши із СОТ, РФ навряд чи колись зможе поновити своє членство на кращих умовах. А цілком ймовірно – і на нинішніх також.