Юнкер сподівається, що рішення про безвізовий режим ухвалять найближчими тижнями

Вівторок, 19 квітня 2016, 14:35

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер сподівається на позитивне рішення Європейської Ради та Європарламенту щодо безвізового режиму для України та Грузії вже найближчими тижнями.

Про це Юнкер сказав під час виступу перед депутатами Парламентської асамблеї Ради Європи, повідомляє Deutsche Welle.

"Наші переговори засвідчують, що ці дві країни виконують свої зобов'язання, хоча тут були і певні труднощі, проте Грузія і Україна відповідають необхідним критеріям. Сподіваюся, що Європейська рада та Європарламент найближчими тижнями приймуть потрібне рішення", - додав Юнкер.

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко у вівторок заявив, що Єврокомісія найближчими днями подасть законодавчу ініціативу щодо безвізового режиму України з ЄС.

Раніше ЗМІ повідомили, що пропозиція скасувати візи для України буде передана Раді ЄС наприкінці квітня.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін висловив впевненість у том, що результати референдуму в Нідерландах щодо ратифікації Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом не завадять Україні отримати безвізовий режим з країнами ЄС.

Як відомо, 9 березня Єврокомісія оголосила про подання законодавчої пропозиції щодо візової лібералізації для Грузії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.