Македонія хоче владнати суперечку щодо своєї назви до саміту НАТО в липні

Понеділок, 19 лютого 2018, 12:56

Македонія розраховує досягти домовленості про врегулювання багаторічної суперечки з Грецією щодо назви країни до саміту НАТО у липні.

Про це заявив прем’єр-міністр Македонії Зоран Заєв, повідомляє Reuters.

"Я вважаю, ми зможемо успішно завершити переговори до саміту НАТО у липні" - сказав він.

"У нас є автоматичне запрошення, це означає, що держави-члени почнуть ратифікувати наше членство як тільки ми разом з Грецією оголосиво, що проблему вирішено" - наголосив Заєв.

Раніше повідомлялося, що Македонія готова додати географічне уточнення до назви своєї країни, щоб вирішити суперечку з Грецією, яка перешкоджає її вступу до Європейського Союзу та НАТО. Окрім того, уряд країни повідомив про намір перейменувати аеропорт у Скоп'є та національне шосе.

Президент Греції Прокопіс Павлопулос заявив, що Колишня Югославська Республіка Македонія (КЮРМ) повинна змінити свою Конституцію, якщо вона хоче врегулювання суперечки з Грецією навколо назви країни.

Як відомо, Греція вважає, що Македонія "вкрала" назву в однієї з північних грецьких провінцій, і через це блокує діалог щодо вступу країни до НАТО і ЄС.

Суперечка триває з 1991 року - часу здобуття незалежності Македонією, яка до того носила назву Соціалістична республіка Македонія, що не викликало спротиву з боку Греції. Після 1991 року Греція вважає, що назва держави є узурпацією назви її історичної провінції.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua