СБУ и МИД работают над отменой запрета на въезд мэру Перемышля

Пятница, 27 января 2017, 14:20

Служба безпеки і Міністерство закордонних справ опрацьовують питання скасування заборони на в’їзд в Україну меру Перемишля.

Про це "Українській правді" повідомили у прес-службі Служби безпеки. Там не змогли підтвердити, що заборона скасована.

"Питання знаходиться на опрацюванні в МЗС", - сказала прес-секретар СБУ Олена Гітлянська.

Водночас речник Міністерства закордонних справ Мар'яна Беца наголосила, що  таке рішення має ухвалювати СБУ, але питання перебуває під їхнім контролем.

"Міністр тримає питання під особистим контролем, були телефонні розмови з польським міністром, але саме СБУ приймає рішення", - сказала вона.

Раніше віце-міністр закордонних справ Польщі Ян Дзедзичак заявив, що санкції щодо мера Перемишля шкодять польсько-українським відносинам.

Нагадаємо, 27 січня у ЗМІ з'явилась інформація про скасування п'ятирічної заборони на в`їзд в Україну для мера Перемишля Роберта Хоми. Видання ZAXID.NET зіслалось на джерела у центральному апараті СБУ. За інформацією видання, скасування заборони стало можливим завдяки особистому втручанню президента України Петра Порошенка.

Як відомо, мер польського міста Перемишль Роберт Хома отримав заборону на вʼїзд в Україну від СБУ через його участь в антиукраїнських заходах у Перемишлі.

Відзначимо, місто Перемишль, яке знаходиться біля українського кордону, минулого року було постійним джерелом конфліктів на національному ґрунті.

Найгучніший стався 10 грудня, коли під час урочистого "Маршу орлят перемиських і львівських", що відбувся під патронатом мера міста, один з його учасників закричав під Українським народним домом "Смерть українцям", а інші учасники ходи підтримали його.

Раніше у листопаді минулого року у Варшаві на марші націоналістів з нагоди 98-ї річниці незалежності країни невідомі спалили український прапор.

Українська правда

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Реклама: