Колонки

Євроінтеграція та тривалість життя. Шість кроків, які має пройти Україна
Україна взяла на себе зобов’язання до 2026 року привести національне законодавство у сфері охорони здоров’я у відповідність до європейського. Ці кроки сприятимуть зниженню основних ризиків, якi негативно впливають на здоров’я українців.
Міна під фінансовий ринок ЄС. Що означає скандал навколо ставки EURIBOR
Розкриття Єврокомісією картельної змови відкриває можливість для позовів про відшкодування збитків. Позов може подати й українська компанія, яка взяла в 2005-2008 роках великий кредит з прив'язкою до EURIBOR або випускала єврооблігації.
Нове життя євроінтеграції: стрибок у невідоме чи забіг з перешкодами?
З "хвостів" за 2016-й в нас лишився "недоотриманий безвіз" і голландський референдум, а 2017-й рясніє новими викликами: вибори в ключових країнах євроспільноти, пост-Brexit, продовження санкцій проти РФ, будівництво газопроводів в обхід України.
Зміна світового тренду. Чи є майбутнє у вільної торгівлі?
Дональд Трамп розпочав реалізацію однієї з ключових обіцянок – скасування участі США в угодах про вільну торгівлю. Слідом за відмовою від Транстихоокеанського партнерства США приступає до ревізії угоди NAFTA.
Електронна особистість: навіщо ЄС обговорює права роботів
Необхідність Резолюції про правовий статус роботів зумовлена появою безпілотних автомобілів. Хто має нести відповідальність за шкоду, заподіяну таким автомобілем? Які права на компенсацію мають постраждалі?
Топ-8 зовнішньополітичних завдань для України
На українську дипломатію чекає непростий рік. Проте є низка напрямів докладання зусиль, які виглядають не лише перспективними, але й спроможними принести таку потрібну нашій державі перемогу без зради.
Шлях американського Януковича: інавгурації нового президента США присвячується
Вибори американського президента, риторика, а також те, як різні верстви населення відреагували на обрання Трампа, наводять на думку, що ми це десь вже бачили. І навіть не "десь", а у себе, в Україні. В 2010 році, коли президентом був обраний Віктор Янукович...
5 кроків до відкритого неба з ЄС. Як змусити запрацювати заблоковану угоду
Компроміс щодо "відкритого неба" полягає у включенні до проекту Регламенту EASA положень щодо його незастосування до військових аеропортів, які надають послуги цивільної авіації. Це дозволить вивести Гібралтар з-під дії застосування Регламенту.
Європейське життя для українських птахів
Чи стануть наші птахи "європейцями"? Для цього Україна має імплементувати дві директиви ЄС щодо захисту диких птахів. Цьому заважає шалений опір індустріального лобі. Втім, подібний опір був у країнах ЄС, однак його вдалося побороти.
Загадкова заборона. Чому мер Перемишля став персоною нон грата в Україні
СБУ ухвалила рішення про заборону, не чекаючи результатів розслідування! А ще – проігнорувала арешт провокатора. Все це викликає питання: а чи відповідає такий крок забезпеченню інтересів України?
Депутати пішли лісом. Чи можна зберегти заборону експорту деревини без порушень норм СОТ
Верховна рада шукає альтернативу нинішньому мораторію на експорт необробленої деревини. Наразі у парламенті зареєстровано три відповідних законопроекти. Втім, жоден із них не містить механізму обмеження внутрішнього виробництва і споживання.
Візит Байдена: як дружній жест Києва може перетворитися на непристойний
Жести бувають свідомими чи просто помилкою, або ж недостатньо продуманим кроком. Є небезпека, що у випадку візиту Байдена та його можливого нагородження йдеться саме про останнє. Однак відсутність усвідомленого умислу не применшує потенційної шкоди...
"Українська правда" – Пінчуку
УП визнає відсутність позитивного порядку денного для вирішення українського питання. І якби Віктор Пінчук говорив про це, а не пропонував негативну повістку, у суспільства не виникло б до нього питань. (рос.)
Вишеградська четвірка – перевірка кремлівським викликом
Регіон Центральної і Східної Європи виглядає можливим напрямом для активізації гібридних дій Росії. Протистояти ним можливо виключно узгоджено, на основі усвідомлення небезпеки та готовності до спільних кроків.
Сніданок Пінчука в Давосі: відмовитися не можна їхати
Участь проєвропейської спільноти у пінчуковському сніданку стане свого роду відпущенням його передноворічного гріха. А якщо це відбуватиметься на гроші самого олігарха, то нагадуватиме ще й комерцію.
Рік транзитної війни. Що зробила та що мусить зробити Україна
Вже рік український експорт відчуває обмеження транзиту, запроваджені Росією. За цей рік підготовлене законодавче підгрунтя для формування альтернативного транзитного шляху. У 2017 році ми мусимо наповнити ці угоди конкретним змістом.
Євроінтеграція у Раді: що очікувати від нового парламентського року
З 400 поданих у 2016 році законопроектів, які стосуються Угоди про асоціацію, понад 50% законодавчих пропозицій не відповідають зобов’язанням України або ж потребують суттєвого доопрацювання.
Найскладніший період відносин України та ЄС: погляд євродепутата
Неоднозначні повідомлення, які надсилаються до Києва з Брюсселя, не можуть не викликати занепокоєння. Навіть українські "єврооптимісти" ставлять під питання вступ країни до ЄС. Проте все може бути не так погано, як воно виглядає в процесі.
Путін і хакери: 7 висновків після доповіді спецслужб США
Сумніви Трампа в об'єктивності висновків спецслужб – удар по вірі американців в місію тих, хто захищає країну. В перехідній команді нового президента з'явилися бажаючі її залишити... Справа набуде гостроти, якщо серед бізнес-контактів Трампа знайдуть такі, що ведуть до Москви...
Україна має запропонувати новий план врегулювання конфлікту з РФ, інакше його напишуть інші
Доля нових ідей чи думок завжди схожа. Спочатку їх ігнорують, далі засуджують, потім кажуть що у цьому щось таки є, а потім - що вони завжди так думали... Більшість коментаторів замість моїх текстів коментують свої інтерпретації, чутки, видумки та фобії...