Експертна думка

Австралійський прецедент. Що означає відмова України від скандального спору в СОТ?
Зараз, після відкликання заявки на спір з Австралією, в Мінекономрозвитку визнають, що це він погіршив міжнародну репутацію України. Проте хіба це було єдиною плямою на іміджі країни? А добрий імідж у СОТ нам дуже потрібен – особливо з урахуванням очікуваних торгових суперечок з Росією.
Як ЄС може сприяти верховенству права в Україні?
Українські судді, прокурори і спеціалісти з підготовки кадрів мають отримати доступ до ресурсів Європейської мережі підготовки суддів: пройти відповідне навчання та отримати допомогу в питаннях правової культури. Також ЄС може ініціювати оплачувану програму в Україні для суддів і прокурорів, які вже вийшли на пенсію і мають бажання зробити свій внесок у розвиток суспільства.
Європейські питання українського бізнесу
Поки український банківський сектор не одужає, кредитна допомога Євросоюзу за старими схемами виглядатиме як фікція. Кредитна допомога ЄС має бути доступнішою для бізнесу і надаватися за ставками, що є ефективними в ЄС.
Країні потрібен... справжній та дієздатний антимонопольний орган
Водночас на практиці маємо парадоксальний факт: АМКУ, замість того, щоби займатися ключовими питаннями, залучений у контроль за величезною кількістю антитрестівських справ і справ зі злиття, яка є непропорційною розмірам української економіки...
Чорна діра Криму
За даними ДФС України, за I квартал з України ввезено на територію ВЕЗ "Крим" товарів на $235,7 млн, а вивезено – лише на $8 млн. Різниця в представлених обсягах імпорту товарів Криму українськими та кримськими митниками вражаюча – більше ніж у 53 рази!
Енергетичний успіх Ризького саміту
Завдяки підтримці ЄС Україна зможе і надалі забезпечувати транзит російського газу до Європи, одночасно інтегруючись у газовий ринок Євросоюзу. Але для досягнення цієї мети Києву треба вже зараз розпочати реальну технічну підготовку до ситуації, яка може скластися після 2018 року.
Вибори у Фінляндії – праймеріз, відкриті списки та інтернет-голосування
Статус партії може одержати лише попередньо існуюча громадська асоціація. У випадку, якщо в результаті двох послідовних парламентських виборів партії не вдається здобути жодного мандата, вона повертається до колишнього статусу.
Вміння програвати – урок польських виборів для українських політиків
За кілька хвилин після оголошення екзит-полу Броніслав Коморовський оголосив, що визнає свою поразку, та привітав опонента. Схожий приклад - Хорватія. На виборах президента опозиція перемогла з перевагою в 21 тисячу голосів. Ви уявляєте українського лідера, який мирно пішов би з посади за такої ситуації? Навряд...
Український АПК: 5 років «європейських» реформ
Незважаючи на певні успіхи, аграрна галузь все одно потребує систематичних реформ. Насамперед – у переході на стандарти ЄС, що дасть можливість збільшити експорт. Саме тому пріоритетами державної політики до 2020 року обрано: наближення законодавства до стандартів ЄС та дерегуляція; підвищення конкурентоспроможності сільського господарства; а також розвиток сільських територій та захист довкілля.
Громадська заявка на членство України у Європейському Союзі
Ми закликаємо Європейський Союз та Україну почати формальний процес, що призведе до офіційного надання Україні статусу кандидата на членство у Союзі. Ми закликаємо європейські суспільства до солідарності з Україною та підтримки її членства у Європейському Союзі.
Контрпропаганда не є ефективною для протидії кремлівським ЗМІ
В Європі – як біля кордонів ЄС, так і на його території – можуть з'явитися мільйони людей, які від народження вважають Захід ворогом, що прагне їх знищити... Але далеко не всі, хто говорить російською, потрапляють до категорії прихильників «русского мира»...
Президентські дебати у Польщі: українське питання не на часі
Позиція лідера виборчих перегонів Анджея Дуди – відхреститися від своєї єдиної необережної заяви у січні про вислання польських військ в Україну. Саме заради цього основний лейтмотив його виступу на дебатах – необхідність перекласти відповідальність у східному конфлікті на вищі інституції: НАТО і ЄС.
Ревізія Східного партнерства: Україну та Азербайджан варто нарешті розділити
На саміті в Ризі має бути створена хоча б умовна ініціатива, яка б об’єднувала і відділяла лідерів перетворень у регіоні, в тому числі Україну, але залишала можливості й для інших країн... Сьогодні навряд чи хтось із учасників проекту очікує на "день відкритих дверей" від Європи...
Європа в твоєму місті. Молодіжна ініціатива оголошує «мобілізацію» до 13 травня
Питання розвитку міст – це майже завжди питання до власне їхніх мешканців... 16 травня 2015 року в п'яти містах України: Києві, Одесі, Львові, Тернополі та Житомирі – відбудуться конкурси молодіжних проектів «Моє європейське місто». Сьогодні завершується реєстрація учасників...
Британія після виборів: чи доведе Кемерон до виходу з ЄС?
Феномен успіху Девіда Кемерона можна частково пояснити його вмінням чути свій електорат і ретранслювати його невдоволення на когось іншого, найчастіше – на Євросоюз. Але за межами ЄС вплив туманного Альбіону на міжнародній арені неминуче почне падати...
Фейкова громадська рада при МЗС: чи благословить Клімкін її створення?
Я вже звернувся до глави МЗС Павла Клімкіна з проханням не визнавати цих "виборів" та не легітимізувати своїм підписом новий склад Громадської ради. Але чи відреагує міністр, чи втрутиться – невідомо, адже "вертикаль громадянського суспільства" і цього разу може йти аж до прем'єра...
Як працює аграрна євроінтеграція? Законодавча складова
Якщо в кінці 2014 – на початку 2015 року міністерство сконцентрувало свої законодавчі ініціативи в галузі дерегуляції, то на сьогодні ми активно працюємо над законодавством у сфері забезпечення харчової безпеки.
Хто саботує євроінтеграцію?
Чи маємо ми багато чого розповiсти європейським лідерам про успіхи у європейській інтеграції, про гармонізацію законодавства, боротьбу з корупцією та олігархами? Навряд. Імплементація Угоди відбувається хаотично, а її швидкість - недостатня.
Удар по імунітету. Як Україна може юридично захистити себе від агресії РФ?
Україна мусить знайти дієві шляхи для юридичної відповідальності держави Росії за окупацію Криму. На жаль, численні позови України до Європейського суду з прав людини є перспективою навіть не завтрашнього дня. Отже, країна потребує ефективніших юридичних механізмів.
Міжнародне право: пацієнт живий чи швидше мертвий?
Недієвість міжнародного права в очах більшості громадян може пояснюватися його принциповою відмінністю від права національного... Якщо до вашої оселі зайде сусід і силою забере собі одну з кімнат, ви зателефонуєте 102 і відновите порядок. А от «міжнародного номеру справедливості» не існує – дзвонити немає кому.