Колонки

Українська євроатлантична платформа – що це та навіщо
УЄП є відкритою для приєднання для всіх громадян України, хто поділяє євроатлантичні цінності і виступає за отримання Плану дій щодо членства в НАТО у коротко- і набуття Україною повноправного членства в НАТО у середньостроковій перспективі...
Безліс, безвіз та заборона членства назавжди: кому вигідне руйнування іміджу ЄС
У Євросоюзі зараз справді тривають непрості внутрішні процеси, які можуть викликати скепсис чи відчуття його туманного майбутнього – та українці мали би бути останніми, хто з цього зловтішається або поспішає ставити на об'єднаній Європі хрест...
Євроінтеграція у Раді: бізнесу додадуть обмеженої відповідальності
Ключовий євроінтеграційний законопроект тижня дозволяє створити сприятливі умови для ведення бізнесу малих та середніх підприємств. Він актуальний для 500 тисяч зареєстрованих в Україні ТОВ.
"Якщо Україна вступить до ЄС, то не за цією угодою": як відреагували Нідерланди на розблокування асоціації
Газета Trouw вивчила це питання найглибше. Видання не стало обмежуватись цитуванням положень додатку а детально проаналізувало кожне і дійшло тих висновків, які, напевно, голландський прем'єр не хотів би бачити в пресі...
Корея після імпічменту президента: азійський тигр розвертається до Китаю
При Трампі бути проамериканським президентом Південної Кореї і зберігати добрі стосунки з головним економічним партнером буде значно складніше, тому навряд чи хтось із серйозних кандидатів дозволить собі зайняти однозначно проамериканську позицію...
Не все так очевидно: дві стратегії США з новим держсекретарем i Трампом
Тіллерсон - не дипломат і не політик, "вторинність" не зашкодить його самолюбству. Це може означати, що у команди Трампа є сценарій, в якому США гратимуть не проти Росії, а проти Путіна. Тодi Тіллерсон може стати ключовою контактною фігурою з "наступниками".
Курка - не експорт. Чому ЄС заборонив поставки української курятини
На території Херсонської області зафіксували поки єдиний випадок пташиного грипу в Україні. Єврокомісія відреагувала оперативніше за відповідні компетентні органи в нашій державі - заборона на експорт м'яса птиці на територію ЄС.
Незнищенний мораторій. Чи можна зберегти заборону на експорт деревини
СОТ не вимагає ввести аналогічні обмеження для експортерів і внутрішніх виробників. Однак протести все одно неминучі - запропонований Радою механізм збереження мораторію, попри заяви, не відповідає нормам СОТ (рос.)
Організація зі співпраці та ізоляції в Європі: не дуже жива, але корисна
Навіщо міністри щороку зустрічаються, якщо заздалегідь відомо: з ключових питань вони не дійдуть згоди? Нема чого приховувати. ОБСЄ в кризі. В глибокий кризі. І доки у складі цієї організації перебуває Росія, ця криза не має багато шансів бути розв’язаною...
ЄС коригує свою енергетичну політику. Як цим може скористатися Україна?
Електроенергія все більше стає центром уваги Брюсселя, змістивши акценти з боку природного газу. У випадку синхронізації з європейською енергетичною системою, Україна може стати її балансуючим стратегічним "бекапом".
Управляємо будинком по-європейськи. Чому небезпечно копіювати лише частину досвіду ЄС
Управління будинком – нелегка праця, що вимагає кваліфікації. Підготовка відповідного фахівця в різних країнах ЄС потребує від 1,5 до 3 років. У нас же цю роботу пропонують виконувати самим мешканцям, надавши лише одну альтернативу – старі ЖЕКи.
Чи потрібен Україні захист інвесторів? Відповідь дізнаємося незабаром
Існує пряма залежність між рівнем інвестиційної привабливості країни та ефективністю захисту прав інвесторів. Особливо негативно позначається на інвестиційному іміджі України практика рейдерських захоплень. Як на законодавчому рівні суттєво спростити ведення бізнесу?
Переговори за спиною України та ЄС. Про що домовилися Молдова і РФ
1 січня 2017 року стане новим моментом істини у взаєминах Києва і Кишинева. Якщо Молдова, всупереч обіцянкам, продовжить дію захисних заходів, то чутки про "дружбу з РФ проти України" підтвердяться.
ЄС та експорт деревини. 5 міфів навколо мораторію
ЄС поділяє бажання українців захистити природне довкілля. Євроінтеграція аж ніяк не веде до вирубки лісів, навпаки – допомагає їй протидіяти. Якщо Україна захоче інтенсивніше захищати свої ліси, ЄС підтримає її у цих зусиллях.
Економічні наслідки референдуму в Італії: чи зрівняються курси долара та євро
Головне на сьогодні питання – чи будуть в Італії дострокові парламентські вибори? Є шанс, що їх не буде. Принаймні, економіка до цього не підштовхує... Деякі політики в Італії навіть кажуть про повернення до власної валюти, тобто про відмову від євро...
День транспорту в парламенті: євроінтеграційний вимір
Цього тижня у Верховній раді буде день транспорту. Україна взяла на себе досить вагомі зобов’язання щодо безпеки перевезень і має виконати їх у доволі стислі терміни...
Австрія: перемога Ван дер Беллена, але не поразка праворадикалів
Вибори мали колосальне значення для ЄС, а не лише Австрії. Гофер міг стати першим ультраправим лідером держави ЄС, обраним на посаду президента після Другої світової війни... Але перемога Ван дер Беллена не засвідчила, що єврооптимістів стало більше...
Можливості, яких не можна втратити: як з Польщі виглядають українські реформи
Ми очікуємо знайти відповіді на питання, чи можливе зняття напруги у відносинах Росія–Захід і що така "відлига" може означати для України. Також ми порушимо тему придатності польської моделі трансформації для України.
Нова західна цивілізація. Час ультраправих
Чи готова Україна до такої нової європейської дійсності? Чи існує альтернативний сценарій державної політики з огляду на те, що наступного року в Європі до влади можуть прийти люди, які будуть більш привітні до Росії, аніж до України?
Історичний центр міста. Чому Україна неправильно платить за його реконструкцію
Проблема реконструкції історичних будинків зовсім не унікальна – з нею стикалися більшість європейських країн. І були змушені шукати шляхи, які влаштовують і місто, і мешканців. Україна поки що закриває очі на цей досвід.