Експертна думка

Громадська платформа асоціації – чи блокує ЄЕСК її створення?
Нинішня позиція Європейського економічного та соціального комітету ставить під сумнів леґітимність платформи Україна-ЄС... Не може існувати попередньо заданих привілеїв чи квот для будь-якої з груп громадянського суспільства – як не може ЄЕСК "заблокувати" завершення інституціалізації цієї платформи...
Довго – не завжди добре. Зміст коаліційної угоди. ІНФОГРАФІКА
Ми підготували графічний виклад ключових реформ, передбачених домовленістю про створення коаліції "Європейський вибір". Оскільки перелік сфер досить великий, інфографіка розбита на три блоки... Наше завдання – стежити, чи виконує влада обіцяні європейські реформи...
Мінінформації чи євроінтеграція – різний фінал схожих пропозицій
Відповіді уряду на наше прохання створити орган з євроінтеграції були простими: "не на часі", "війна", "тотальна економія бюджетних коштів". Схоже, на нове "міністерство правди" ці "залізобетонні" аргументи вже не діють... В уряді не виявилося навіть віце-прем'єра з євроінтеграції...
"Південний потік" помер. Хай живе...
Якби "Газпрому" вдалося реалізувати проект South Stream аж до австрійського газового вузла Баумгартен, це перешкоджало би подальшій лібералізації торгівлі на газовому ринку і, швидше за все, призвело б до збільшення цін на газ у регіоні.
Тютюнова справа. Чиї інтереси захищає Україна?
Замість реального захисту інтересів вітчизняних виробників на іноземних ринках уряд досі продовжує дивну суперечку з Австралією. Причина спору – обмеження використання торговельних знаків на упаковках тютюнових виробів. Ця суперечка, яка викликає дуже багато підозр у корупції, почалася ще 2012 року та досі триває.
Радити щодо реформ. Радити задля довіри
Я був в Україні 9 років тому, після Помаранчевої революції, і бачив, як історичну можливість було спаплюжено. Тепер ми – разом – маємо вхопитися за новий історичний шанс, який у нас з’явився... Місія ЄС – це інструмент, яким Україна може скористатися для досягнення цієї мети...
Народжені не в Україні – літати не можуть?
Спробуємо розглянути, які наслідки чекатимуть авіаційний ринок після набрання чинності новими правилами... Нова кваліфікаційна вимога "проявить себе" тільки тоді, коли авіакомпанії подаватимуть заяви на отримання нової ліцензії... Останній критерій є дещо хитромудрим...
Шведський уряд продовжить підтримку України
Так само як Україні потрібна довгострокова стратегія розвитку, нам необхідно працювати разом у довгостроковій перспективі над створенням умов для зняття напруженості та підтримки мирного розвитку у регіоні.
Про користь візової апеляції
Якщо ви переконані, що всі документи зібрали правильно, вас не просили нічого донести й додати, а заява про відмову стала для вас несподіванкою – обов'язково подавайте апеляцію. Це – документ, який доводить вашу правоту. І вашу переконаність у неправоті консульського відділу.
Казус "Эха Москви" та кінець "пострадянської успішності"
"Успішний пострадянський економічний проект" - це коли проведені ринкові перетворення в країні обертаються мільярдним статком для теоретиків і практиків пострадянського економічного лібералізму. Типу і ринок побудували, і себе не забули.
Що потрібно інвесторам?
Україні вже давно час переходити від слів про перспективу до створення середовища, яке дозволяло би бізнесу створювати реальні історії успіху. Історії, які мотивували б інвесторів подивитися на країну і входити з інвестиціями. У Фінляндії таку історію у світовому масштабі створила Nokia, а потім - Rovie (Angry Birds), в Естонії - Skype.
Чи насправді нова коаліція взяла курс на асоціацію з ЄС?
На перший погляд, в Коаліційній угоді між майбутніми парламентськими силами немає нічого про асоціацію з ЄС. Але це – лише на перший погляд... Насправді угода містить пункти щодо виконання зобов’язань в рамках зони вільної торгівлі. І це попри те, що формально ми відклали їхнє застосування до 2016 року – під тиском Росії.
Чи можна зберегти тепло і державу одночасно? Уроки Східної Європи
Досвід модернізації у країнах Східної Європи ще раз доводить просте правило, як слід проводити модернізацію системи центрального теплопостачання – вона має відбуватися одночасно із підвищенням енергоефективності житлових будинків. Якщо відійти від цього правила, то скоротити споживання енергетичних ресурсів буде значно складніше.
Відновлювана енергетика. Що стоїть на шляху до енергетичної безпеки України
Україні необхідно створити принципово нову енергетичну стратегію. Інститут відновлюваної енергетики НАН України уже надав свої пропозиції і вірить, що використання навіть третини цих порад дозволить Україні суттєво наростити виробництво енергії – насамперед, із відновлюваних джерел.
Антивізова політика. Німецький досвід
Очевидно, в посольстві Німеччини в Києві вирішили, що людям, у чиїй країні йде війна, поїздки в їхню розвинену демократичну державу зайві... Я ще пам'ятаю те приниження, коли, стоячи перед віконцем будь-якого іноземного посольства, кожна українка повинна була доводити зневажливим людям за склом, що вона не повія і не потенційна нелегалка. То що змінилося?
Чи є права у українських споживачів?
Так, Угода про асоціацію містить розділ, що стосується питання захисту прав споживачів. Але чи готові ми виконувати положення цього розділу?
Питанню прав українських споживачів приділяється все менше й менше уваги. Складається дилема, коли права є, а захистити їх – неможливо...
Розпочинає роботу перший орган, утворений в рамках Угоди про асоціацію
Наприкінці минулого тижня в завершився кількамісячний процес формування Української частини Платформи громадянського суспільства – відбулося засідання Установчих зборів цього органу. З утворенням ПГС громадянське суспільство отримує механізм впливу на діалог України та ЄС.
Російський Захід. Суб'єктивні враження
Яскравою ілюстрацією рівня інформованості про Росію і Україну став книжковий магазин у Кракові. Тут є видання про Росію, переклади російських істориків, публіцистів, журналістів (особливо популярною є постать Сталіна). Зрештою, переклади російської літератури. Полиця ж про Україну налічує аж чотири видання, у тому числі путівник і щось на кшталт атласу.
Руйнівники міфів
Український бізнес почав усвідомлювати необхідність змінюватися відповідно до світових стандартів. Наприклад, великі українські емітенти боргових паперів намагалися спільно з інвесторами знайти взаємовигідні умови передбачуваної реструктуризації боргів. Хоча раніше вони суто по-українськи ставили своїх кредиторів перед фактом.
"Референдум" у Каталонії: міф про розпад Іспанії
Цифри вражають - оголошено, що 80,76% учасників опитування хочуть незалежності Каталонії. Але питання в деталях. Влада Каталонії дозволили голосувати навіть підліткам - з 16 років. Лист із закликом прийти на дільницю отримав і я - громадянин України, який живе в Барселоні.