Колонки

Вільна торгівля з Туреччиною. Чому поспіх може зашкодити Україні
Україна та Туреччина вже 10 років не можуть домовитися про умови зони вільної торгівлі. Анкара професійно та наполегливо відстоює максимальний рівень тарифного захисту. Якщо Україна піде на поступки, це зведе в могилу вітчизняного виробника.
П'ять шляхів ведуть до Рима. Яким має стати майбутнє ЄС?
Євросоюз, що складається з 27 держав, потребує перезапуску. Глави цих держав повинні нарешті дійти єдиної думки щодо того, в якому напрямку рухатися далі... Єврокомісія представила одразу п'ять сценаріїв майбутнього ЄС.
Сусіди з протилежних полюсів. Як Києву налагодити співпрацю з Мінськом
Україна не має переконливої історії успіху, яку можна транслювати на Білорусь в якості унікальної політичної пропозиції. Інакше кажучи, Київ не має підстав сказати Мінську: "роби як я". На підставі чого ж тоді будувати двосторонні відносини?
Чи може Україна виключити Росію з ООН?
Українські дипломати цілком могли б взяти на озброєння досвід китайських колег та ініціювати припинення членства Росії в ООН, внісши відповідний проект резолюції на розгляд Генеральної асамблеї. Які саме аргументи може використати при цьому Україна?
Міжнародний Суд ООН: чого вже зараз домоглася Україна
Зверніть увагу: саме Росія хоче звести наш позов до питання військового конфлікту. Тож вітання усім, хто каже, що "доведення агресії" було б кращою стратегією для України – наразі ви повністю вкладаєтесь у московську парадигму...
"Україна проти Росії" в Гаазі: як голландські ЗМІ відреагували на початок процесу в Суді ООН
Час для подання позову був обраний дуже вдало. Проміжні висновки міжнародної комісії з розслідування знищення літака рейсу МН-17 містять зв'язок з Росією... Ось що написали про початок судового розгляду ЗМІ в Нідерландах.
Політична воля: що відрізняє українські реформи від європейських
Україна майже так само далеко від європейської системи енергоефективності, як і три роки тому. Ігноруються навіть ті законопроекти, які важко назвати непопулярними. Українські політики забувають те, що засвоїли в ЄС – виборець ніколи не пробачить відсутність волі.
Від мінських переговорів до членства в ЄС - Україна очима німецьких політиків
Із німцями ми обговорили поступ реформ в Україні, збройний конфлікт на Донбасі, окупацію Криму, а також майбутнє ЄС. Хотілося б поділитися своїми спостереженнями та висновками за результатами 14 урядових і неурядових берлінських зустрічей.
Росію позбавили улюбленого інструменту. Що означає перемога ЄС у суперечці СОТ
Успіх ЄС у торговій суперечці з РФ дає надію українському бізнесу захистити свої права на російському ринку. Однак успіх ЄС був забезпечений доброю доказовою базою, для чого необхідна злагоджена робота бізнесу й державних органів.
Програмне звернення Трампа: вірність НАТО та американська перебудова
"Ми потужно підтримуємо НАТО, Альянс, який було вигартувано на основі зв'язків, вибудованих у ході двох світових воєн, які перемогли фашизм, та холодної війни, що поклала край комунізму... Америка хоче знаходити нових друзів та створювати нові партнерства", – заявив Трамп.
Йти проти правил: чому промова Порошенка в Мюнхені не могла бути іншою
Розпочавши війну, Росія виконала лише першу частину своєї програми: покарала Україну за її свободу. Тепер вони хочуть, щоб усе повернулось, як було, щоб Україна заговорила як "братерський народ", який нарешті схаменувся і змирився з її силою...
Україна в епіцентрі світової валютної війни. Що робити і чого боятися Києву
У світі почалася нова валютна війна. Під ударом – Китай, який буде змушений шукати нові можливості знизити витрати. Це може бути шансом для України стати новою "фабрикою Європи". Але такий сценарій принесе й чималі ризики.
Наздогнати "Варшаву". Як аеропорту "Бориспіль" залучити європейських лоукостерів
Наразі прямі рейси з "Борисполя" виконуються лише до 30% великих аеропортів Європи. Саме тут наявні можливості для нашого росту, і наше завдання – посилити присутність на європейському напрямку... З огляду на це існуючі ставки аеропортових зборів потребують перегляду.
Насмітили на три законопроекти. Яка з ініціатив щодо відходів відповідає нормам ЄС
Не викликає суперечок, що проблема утилізації відходів в Україні має бути вирішена шляхом імплементації європейських правил. Однак суперечливі законодавчі ініціативи аж ніяк не наближають українське законодавство до норм ЄС.
Гра з нульовою сумою. Навіщо Варшава розігрує карту "українських біженців"
Польська влада останнім часом страждає на небезпечне роздвоєння. З одного боку, урядовці у Варшаві запевняють ЄС, що Польща прийняла сотні тисяч українських біженців, з іншого – стверджують, що польській економіці потрібні робочі руки з України.
Скорбота за російським Геббельсом: як Україні виконати свої обов’язки в Радбезі ООН
Навіть якщо Україна буде змушена зачитати тепле співчуття – вона все одно матиме право додати, що думка української держави – інша. Забувати про роль Чуркіна у злочинах проти людства не можна, нехай навіть він був не ініціатором, а "лише" талановитим виконавцем...
Два сценарії для Трампа. Що зміниться у зовнішній політиці США
Опоненти Трампа отримали просте, але безвідмовне знаряддя тиску на президента. Позбавляючи Трампа теми санкцій, його опоненти значно ускладнюють йому можливий діалог з Росією. Фактично Дональд Трамп опиняється на роздоріжжі.
Стратегія французького метеора. Політик-загадка проти популістів
Президентські вибори у Франції можуть стати переломним моментом після британського референдуму про Brexit і американських президентських виборів. До першого туру виборів наприкінці квітня ще багато часу, але схоже, що незвичайний кандидат Макрон здатний перемогти популістів (рос.)
Чи правильно Україна подає себе у США? Помилки та проблеми очима активіста
Люди з республіканського табору не розуміють симпатії в Україні до політиків від демократів. "Обама не зробив для України нічого" – не раз доводилось чути таку фразу...Так, не усі республіканці в захваті від Трампа. Але одна ситуація – до виборів, а зовсім інша – після.
Україні час до Інституту. Як зробити ефективним новий орган промоції країни у світі
Зовнішньополітична ситуація не дає права на помилку в питанні створення Українського інституту, тому він має стати ефективним інструментом просування національних інтересів, які потрібно чітко сформулювати до того, як відкриє свої двері перша його філія.