Експертна думка

Конфіскація без вироку суду – чи є це європейською практикою?
"У всіх забрати, бо вони погані" – це не конфіскація без вироку суду в розумінні міжнародного права та кращих міжнародних стандартів. Щоб конфіскувати навіть без вироку суду, потрібно довести в суді злочинність походження майна.
Біженці в Європі: як позбутися пекла в головах
Принижуючи "арабів", ми робимо дуже цікавий ментальний трюк: доводимо собі, що ми є "меншими варварами", ніж деякі інші "варвари". Цікаво, що це саме російська і євразійська ментальна тактика – доводити європейцям, що вони є "меншими варварами", а тому їх треба більше любити, ніж "більших варварів", але дозволяти більше, ніж "цивілізованим".
Що таке Парламентська експертна група? Відповідь Тетяні Чорновол
Наше завдання - проводити експертизу поданих до парламенту законопроектів щодо їх відповідності європейському праву. Перед нами не стоїть завдання робити публічний імідж окремим юристам чи групі загалом, головне – з'ясувати, які законопроекти відповідають європейським нормам, які – ні.
Особливості італійського правосуддя: які шанси на екстрадицію Ігоря Маркова?
Не треба забувати, що Марков – людина зовсім не бідна. Він відмовився від захисника, наданого Італією, і найняв представника однієї з кращих адвокатських контор Генуї, адвоката Енріко Скопезі... Термін давності українського звинувачення на адресу Маркова, на перший погляд, закінчився в 2014 році...
Що може запропонувати інвесторам український агросектор
Необхідно не тільки продемонструвати інвесторам перспективні напрями розвитку агросектору України, але також запевнити їх, що галузь є стабільною та безпечною для капіталовкладень. Доказом цього є успішні приклади великих компаній, що продовжують свій бізнес в Україні та готові проходити з нами через найскладніші періоди.
Один день у пеклі – з Будапешта до Відня на потязі з мігрантами
Багатьох вразила новина про померлого сирійського хлопчика, про його батька, який обіймає свою дитинку зі сльозами. Але я бачила інших – які ходили ногами по дітях, які відбирали харчі, які били своїх жінок. Переконана – ці мігранти ніколи не будуть лояльними до своєї нової країни.
Відповідь на критику законопроекту про конфіскацію майна Януковича
Злочинне походження майна Саші Януковича навряд чи можна вважати таким, що потребує доказування, однак стаття 5 законопроекту №3025 прямо передбачає конфіскацію майна в судовому порядку... Експерти завдають питання: що скаже Європа? Насправді Європа вже сказала, і не в одному правовому документі.
Новий механізм підтримки українських експортерів
Наша мета – забезпечити прямий і ефективний механізм допомоги українському бізнесу з боку МЗС на закордонних ринках. Нові веб-ресурси не лише забезпечать прямий зв'язок бізнесу та урядовців, а й зроблять допомогу українським експортерам з боку дипмісій ефективнішою.
Що заважає великому українському бізнесу вийти на нові ринки
У більшості українських компаній – дуже централізований процес прийняття рішень, зав'язаний на одній людині – генеральному директорі і/або власнику. Така одноосібна влада найчастіше поєднується з обмеженими знаннями про роботу глобальних ринків і небажанням делегувати повноваження.
Конкурс для журналістів: Європа починається з твого міста
"Європейська правда" оголошує конкурс для українських регіональних журналістів, що висвітлюють або мають намір висвітлювати питання євроінтеграції, впровадження європейських стандартів та поваги до європейських цінностей..
Свобода слова: все ще передумова демократії?
Конференція Ради Європи обговорить такі ключові теми: вільна і плюралістична суспільна дискусія - передумова демократії; як створити сприятливе середовище; свобода "образити, шокувати або непокоїти": де ми знаходимося?
Вихід на нові ринки. 5 ключових моделей
Помилка багатьох експортерів-початківців – у неадекватній оцінці власних можливостей, що призводить до вибору неправильної стратегії. Від обраної стратегії залежать масштаб і характер підготовчої роботи для забезпечення присутності на цільовому ринку.
Торгівля з ЄС без міфів. Розвіюємо стереотипи
Асоціація з ЄС здатна стати стимулом для економічного зростання в Україні. Однак нові можливості можуть і не реалізуватися, якщо Україна не дотримуватиметься своїх зобов'язань і, таким чином, не відповідатиме критеріям для подальших кроків на шляху євроінтеграції.
Коаліція дала тріщину. Що буде з євроінтеграцією за нових умов?
Найближчі півроку законотворча робота в Раді проходитиме важко, хаотично і з присмаком передвиборчого популізму. Водночас завдань і вимог до депутатів більш ніж достатньо – треба встигнути підготувати нашу економіку до повноцінного запуску Зони вільної торгівлі з ЄС.
Підтримка експортерів посольствами: чиєї допомоги не вистачає уряду?
Проблематика експортної підтримки тільки-но почала вимальовуватися у всій своїй складності і багатогранності. При цьому ані на рівні держави, ані урядом та окремими міністерствами, ані навіть суспільством досі не усвідомлене її глибинне значення.
Не тільки Європа. Український агробізнес відкриває Ізраїль
Перехід на стандарти якості ЄС відкриває перед українськими аграріями і інші ринки. Відтепер ізраїльські споживачі спробують на смак і курячі яйця з України. Це означає, що вітчизняна система контролю якості та безпечності відповідає міжнародним вимогам та нормам.
Участь українців у держзакупівлях ЄС: складно, але можливо
Угода про вільну торгівлю з ЄС надає українському бізнесу значні шанси та можливості в отриманні доступу до одного з найбільших у світі ринків державних закупівель.Однак для цього необхідно заздалегідь провести детальний аналіз законодавства з державних закупівель відповідної країни, бути готовим до мовних бар’єрів, а також до високого рівня конкуренції.
Росія погрожує ембарго. Що робить уряд?
Частка Росії у загальному експорті української продукції не перевищує 2%. Проте деякі види продукції ми все ще експортуємо до Росії. Це м’ясо та субпродукти, кондитерські вироби, плодоовочева продукція, цукор. Як уряд може допомогти українським підприємствам, що експортують продукцію до РФ?
Пенсійна "контрреформа" у Польщі. Чим вона загрожує Україні
Відмова від пенсійної реформи матиме вкрай негативний вплив на довгострокові перспективи польської економіки. Отримавши проблеми в економіці, Польща буде змушена зменшити свою зовнішню політичну активність. Далеко не факт, що через п’ять років її допомога буде нам менш актуальна, ніж зараз.
Як не порушити нові правила Шенгену: рекомендації дипломатів
Якщо за минулі півроку у вас було декілька віз, нехай навіть виданих різними країнами Шенгену (і не лише мультивізи, але також одноразові), вони так само беруться до розрахунку... Інакше ви маєте отримувати дозвіл на тимчасове чи постійне проживання. А це – зовсім інша процедура...