Колонки

Український експорт: перші показники росту. Що далі?
Вперше після 2014 року експорт товарів до країн ЄС продемонстрував позитивну динаміку. Наявність російських обмежень вимагало від вітчизняних виробників забезпечити свою постійну присутність на ринках ЄС.
Гроші Брюсселя – мета чи інструмент: як Україні не втратити допомогу ЄС
Довелося пояснювати здивованому дипломату, що керівники держави з мільярдними прибутками від непрозорих тендерів просто не розуміють аргумент про "нещасні 100 млн у бюджет". Відтоді минув час, країна змінилася. Та Київ і досі часто не розуміє суть допомоги ЄС...
Brexit без емоцій – урок та висновки для української влади
Результати британського референдуму мають стати тривожним прикладом і для українського уряду. Настрої британців є схожими до тих, які зараз посилюються серед українців... Наслідки Brexit для нас будуть швидше негативними, аніж позитивними, та можливо знайти і сильні сторони...
Чи перемогло у Франції проросійське лобі? Аналіз позиції офіційного Парижа
Навіть якщо політичні лідери знають про реальний стан речей, вони не готові визнати, що проти Європи існує і другий фронт, відкритий Росією. Вони хотіли б, щоб Москва була союзником Франції, і переконали самих себе, що це можливо...
Прихований виграш ЄС: чому Британія отримала європейську мрію, а Європа - новий шанс
"Чому вони всі нам кажуть, що нам робити з нашою країною?" - обурювалися літні мешканці невеликих британських міст... Британія в останні тижні побачила дно своєї публічної політики. Дискусія заволоділа душами й серцями, але не розумом...
Посол України в Британії про Brexit: Настрій "все пропало" минув, час діяти раціонально
Велика Британія не вийде з ЄС і не залишить Спільний ринок вже буквально завтра. Потрібна формула "цивілізованого розлучення". Переговорний процес з ЄС очолить вже новий прем'єр... Євроскептики у Британії, Франції, Італії відчули свій «зоряний час». Але Росії не варто тішитися з цього...
Brexit та реальні виклики для Києва. Що доведеться змінити Україні?
Британська тема перетвориться на серіал, який міцно заповнить перші шпальти європейських видань. Тут не до України. Росія почуватиметься впевненіше і з більшим завзяттям просуватиме свій порядок денний в ЄС. Але є відповідь на питання: "Що робити Україні?"...
Чому наслідки Brexit мають турбувати українців
Brexit створить багато внутрішньополітичних проблем для лідерів країн ЄС, а це означатиме, що Україна може зникнути з радарів своїх європейських партнерів. Це посилить позиції Росії на глобальній геополітичній арені.
"Дипломати антимайдану" знову в обоймі. Чому Порошенко призначив одіозного посла?
Відповідальним за це призначення є президент – він підписав указ. Саме Порошенко несе відповідальність за те, що до керма повертаються настільки одіозні посадовці. І за те, як сприйматимуть Україну і закордонні партнери і власні дипломати. Невже йому байдуже?
Оптимізм всупереч. Як інвестори оцінили перші півроку ЗВТ з ЄС
Чи здатна Україна знову стати привабливою для інвесторів? Суб'єктивна оцінка поточного інвестклімату, за даними ЕВА, виявилася кращою за останні 4 роки. Навіть більше – 42% керівників компаній очікують подальшого поліпшення до кінця року.
Зрозуміти "Право і справедливість". Куди веде Польщу нова влада
Правляча партія "Право і справедливість" переконана, що Росія планує напад на Польщу, а відповідно – готується до відсічі. Такі кроки декому можуть видатись авторитарними. Однак Варшава засвоїла сумний український досвід.
#FollowUkraine – нові експортні ідеї для нової України
Ми йдемо на експеримент – проведення нестандартного за форматом бізнес-форуму в Канаді. Ми хочемо продемонструвати світу, що українська продукція – це не лише зерно і металургія, а ще й багато іншого.
Останній євроривок. Що Рада мусить зробити до канікул
Народні обранці перед літніми канікулами мають підтягнути "хвости" з ухвалення важливих євроінтегераційних законів. Їх лише три, однак вони несуть позитивні зміни в дуже конкретні й важливі для кожної людини сфери.
Євроінтеграція у Раді: від металобрухту до пива
Європейські експерти неодноразово закликали українських політиків зменшити кількість законопроектів на користь підвищення їх якості. Їх послухали і… вчинили навпаки, що є типовим для українського парламенту.
Чи запланував уряд Гройсмана виконувати Угоду про асоціацію
Після публікації Плану дій Уряду на 2016 рік виникло чимало сумнівів: чи не призупинено виконання Асоціації? Ми "просканували" план, аналізуючи завдання, передбачені Угодою про асоціацію.
Підтримка без примусу: чому ігноруються європейські принципи працевлаштування інвалідів
Держпідтримку створення робочих місць для інвалідів в Україні можуть забезпечити переважно підприємства громадських організацій інвалідів. Це абсолютно нелогічно, адже створювати робочі місця зобов’язані всі суб’єкти господарювання.
Що означають данські смайлики і як вони зробили їжу безпечною
Смайлик – це знак того, що в закладі, який його має, суворо дотримуються всіх вимог безпечності харчових продуктів, що підтверджується державним контролюючим органом, та, відповідно, дбають про своїх клієнтів.
Візове спрощення чи візова блокада? Сумна історія українських вболівальників
"Наразі заяв від вболівальників мало, очікуйте на свій паспорт за 9 робочих днів", – пообіцяли у візовому центрі. Минуло не лише 9 днів – навіть 40 днів вже давно позаду. Даруйте за такий трагічний символізм. Ситуація перетворюється на фарс...
Україна змінює підхід до суперечок у СОТ. Як це вплине на бізнес
Кабмін зняв перешкоду, що заважала ефективному захисту інтересів України в СОТ. Це дозволяє очікувати нових справ у СОТ, де Україна виступатиме позивачем, активно захищаючи свої торговельні інтереси.
Резолюція Сенату Франції – крок до зняття санкцій чи до виборів на Донбасі?
Розчаровує не так сама резолюція французького парламенту із закликом скасувати санкції проти Росії (ці настрої добре відомі). Шокує розклад голосів – 302 проти 16. Потрібно остаточно зрозуміти, що в існуючому вигляді санкції проти Росії не будуть ні вічними, ні навіть тривалими...