Колонки

Торговий конфлікт із Молдовою: чи настав час для рішучих кроків?
Для України важливо вирішити цю проблему з торговими обмеженнями Молдови до кінця літа. Адже за експертними підрахунками, за цей час українські експортери мають вичерпати обсяг молдовських квот на безмитне ввезення.
Викриття австрійського "офшору". Який урок має винести Київ
Або австрійські банки почали пильніше стежити за фінансовими транзакціями українців і сумлінно повідомляти про них правоохоронні органи, або багаті українці, відчувши загрозу своїм статкам в Україні, масово виводять активи.
Інстинкт самозбереження рядового швейцарця
Людям хочеться бачити за урядовими інституціями тих, хто вміє розмножувати хліб і рибу. Проте уряд - це той, хто у всіх збирає гроші і видає їх назад.
Двигуни та гальма реформ: як Україні не повторити шлях Молдови
Передову систему в Молдові створювали та просували конкретні люди, які зараз майже усі відійшли від влади. Відійшли через розчарування, через відсутність політичної волі до змін, низькі зарплати. Але за їхньої участі реформа була розпочата і реалізована частково...
Геноцид вірмен дістався Берліна: до чого призведе сварка Німеччини і Туреччини
Бундестаг визнав геноцид вірмен в Османській імперії, що різко загострило відносини з Туреччиною. Однак насправді декларація є дуже тактовною щодо Туреччини, переносячи всю провину на тодішній уряд. Більше того, Німеччина визнала свою частину провини за ці події, створивши прецедент для всього світу.
Французьке консульство в Києві не в змозі впоратися зі своєю роботою - заява експертів
Можливий зрив поїздки сотень українських уболівальників на Євро-2016 стане потужним ударом по іміджу Франції та усього ЄC, сприятиме суттєвому розігріванню євроскептичних настроїв та підірве довіру до цінностей Європи.
Чи прийме ЄСПЛ позов до РФ від рідних жертв МН-17
Для рішення щодо прийнятності скарг до Європейського суду зазвичай потрібно два місяці. Згодом на підставі поданих скарг буде сформована фабула і фактаж справи, а головне – сформульовані питання до уряду РФ.
Україна і Туреччина: ворог мого ворога — мій друг
Минули часи, коли Київ та Анкару об'єднувало лише Чорне море. Але, на жаль, торговий діалог нині бажає кращого. Починати варто вже зараз, бо завтра може бути пізно.
Чи потрапить "Газпром" під санкції? Велика європейська війна лобістів
Відсутність очільника "Газпрому" Олексія Міллера у санкційному списку свідчить про успіх PR-компаній, що працюють на РФ. Відсутність енергетичної незалежності ЄС – ще одна причина, чому санкції оминули "Газпром".
Санкції захисту дітей: Росія вперше пом'якшила заборону на імпорт з ЄС
Дитяче харчування – чудова ілюстрація "успіхів" російського імпортозаміщення. У випадку зі звичайними продуктами проблему відсутності якісної сировини в РФ навчилися вирішувати за рахунок зниження якості, але з дитячим харчуванням це виявилося неможливим.
Хто такий Хюг Мінгареллі та чого від нього чекати українським урядовцям
Тим, хто зараз матиме справу з новим послом ЄС, варто взяти до уваги, що це прагматичний та жорсткий переговірник. Слабакам, дилетантам, а особливо балаболам краще до Мінгареллі не підходити взагалі.
Соціальне підприємництво: що підказує Україні європейський досвід
Соціальне підприємництво є засобом формування вільної та творчої людини. Достатньо згадати успішний "кейс" європейських держав, де кооперація відстоювала принципи якості продуктів, гідної оплати та систем безпеки праці.
Що таке експертна стратегія зовнішньої політики та чому вона вкрай важлива для країни
Питання, якою має бути зовнішня політика Німеччини і що для цього треба поміняти, поставили окремо іноземним експертам, громадянам країни та дипломатам. За рік міністр оголосив результати опитування та розпочав реформування МЗС.
Євроінтеграція у Раді: як створити фільтр проти "антиєвропейських" законів
Законодавчі ініціативи, які суперечать Угоді про асоціацію, подекуди легко проходять повз усі парламентські інстанції і стають законами. Депутати мають віднайти баланс між безконтрольним прийняттям документів та створенням вузьких місць на етапі їх подання на розгляд.
Україна вчиться захищатися від імпорту. Чи порушуємо ми Угоду про асоціацію?
Протягом останнього року це єдине розслідування, яке стосувалося переважно імпорту з країн ЄС. Такі рішення мають бути юридично бездоганні, щоб довести, що Україна готова діяти чітко за правилами СОТ.
"Заграница нам поможет": як український бізнес використовує донорську допомогу
Близько десяти міжнародних організацій готові фінансово підтримати малий і середній український бізнес. Яка частка українських експортно-орієнтованих компаній знає про цю можливість?.. COSME працює з 2014 року до 2020 року із загальним бюджетом 2,3 млрд дол...
Мистецтво планування дешевих подорожей країнами ЄС: 5 практичних порад
Подорожі Європою на перший погляд здаються дуже дорогими. Але якщо пам'ятати про численні можливості заощаджувати – економія стає вражаючою. Головне – планувати заздалегідь та детально вивчати всі акції та умови перевізників.
Нагірний Карабах: чи можливе життя в напівоблозі?
Заборони на інвестиції від юридичних компаній навчилися обходити: в Нагірний Карабах інвестують фізособи. Вироблені в Карабасі вино, горілка, овочі, інші вироби маркуються як вірменські. Деякі з них потрапляють за кордон.
Заява форуму Східного партнерства: ЄС ризикує відчуженням України та Грузії через візове питання
Будь-яке відтермінування введення безвізового режиму буде сприйняте як штучне затягування і серйозно підірве довіру до ЄС. Це може спровокувати відчуження у суспільствах України та Грузії і поставити під загрозу проведені реформи.
Хто такі Global Ukrainians і чому їхня діяльність важлива для України
Global Ukrainians – значна частина останньої хвилі діаспори. Українські експати – найважливіший ресурс для глобального просування Україною своїх інтересів у світі. Але для цього МЗС варто активізувати співпрацю з народними дипломатами.