Колонки

"Асоціація для тебе": як ЄС готуватиме українських спеціалістів з євроінтеграції
Представники Єврокомісії заговорили про те, що планують залучити українських експертів до роботи в євроінтеграційному напрямку. Однак кількість людей, які мають кваліфікацію цим займатися, надзвичайно мала.
Що буде, якщо Україна не отримає членство в ЄС – опитування
Відповідаючи на питання, що слід робити українській владі, якщо Євросоюз не дасть Україні перспективу членства найближчим часом, 46% обрали варіант "спочатку треба провести реформи, а потім говорити про членство в ЄС".
Як бути успішними в Європі? Відповідь спробуємо знайти разом
Україна не є суцільною територією болю – вона генерує нові ідеї, нестандартні рішення, творчість та великі перспективи. Про ці та інші речі ми спробуємо поговорити 21 травня під час святкування Дня Європи в Києві.
Верховна рада: День Європи? Ні, не чули
Останнього разу не вистачило лише двох (!) голосів, і важливий для країни закон був відправлений на повторне перше читання. Дякувати, хоч так! А в цей час депутати у вишиванках розповідали про те, що вони ладні зробити для України.
Експортна стратегія України: "Біла книга" чи розбілена "Зелена"?
Корупційні ризики мають бути ліквідовані, а не формувати стратегічну політику. Формування "українських брендів" на світовому ринку можливе лише за рахунок фокусності зовнішньоекономічної політики держави.
Чи занедужала польська економіка? Кілька уроків для України
У першому кварталі реальний ВВП Польщі впав на 0,1%. Нинішнє падіння, попри величину, стало першим спадом польської економіки за останні роки. Досі наш сусід демонстрував економічне зростання навіть у роки світової кризи.
Березневе попередження чи випадковість? Що сталося з експортом до ЄС
Український експорт ніяк не може зупинити падіння – навіть на ринки країн ЄС. Це означає, що європейський ринок, попри численні можливості, залишається занадто складним, а діючі програми підтримки поки не дають очікуваного ефекту.
Навздогін за Східною Європою. Що чекає на українську реформу енергосектора
Відмова від субсидування тарифів необхідна, але попервах це лише відкриє всі наявні в цій сфері проблеми. Україні належить за декілька років пройти шлях, на який східноєвропейські країни витратили понад десятиліття.
Китайська дилема ЄС. Чи призведе рішення Європарламенту до торговельної війни?
Надання Китаю статусу країни з ринковою економікою загрожує Євросоюзу втратою понад 3,5 млн робочих місць. Проте у відповідь на відмову Пекін може створити перешкоди в торгівлі компаніям з ЄС.
Євроінтеграція у Раді: від банкрутства до ліків
Парламент цього тижня займеться визначенням процедури банкрутства. Новинкою для України має стати регламентація банкрутства пересічних громадян, які мають кредити чи, наприклад, борги за комунальні послуги.
Громадськість закликає провести в парламенті День Європи
Проведення Дня Європи у Верховній раді дозволить консолідувати всі проєвропейські сили, показавши спроможність усіх гілок влади ефективно співпрацювати заради європейської перспективи України.
Міфи, діаспора та церква. Що впливає на позицію Греції щодо України
Негативне ставлення до ЄС у Греції тісно корелює з підтримкою "привілейованих відносин" з РФ. Молодим грекам, які бачили за своє життя лише економічну кризу, часто імпонує думка про союзницькі відносини з Росією.
Чому британці розриваються між Brexit і членством в ЄС
Для пересічного громадянина Британії канадець чи новозеландець набагато ближчий, ніж португалець або хорват. І багато британців дивуються, як так сталося, що у перших в Британії прав формально менше, ніж у других.
Євроінтеграція у Раді: чому Україна зриває виконання Угоди про асоціацію
За півтора роки прийнято аж 50 євроінтеграційних законів. Загалом же Україна має імплементувати у національне законодавство понад 350 європейських директив. При цьому праву ЄС не відповідає частина вже прийнятих законопроектів.
Чому угорський бізнес повірив в Україну
Угорський бізнес (а він вміє рахувати) серйозно ставиться до євроінтеграційних планів України. Доказом цього стало відкриття представництва Угорсько-Української торгово-промислової палати...
Торговельний конфлікт з Молдовою: як може відповісти Україна
Не варто сумніватися, що Київ відреагує на порушення Кишинева. Це питання має принциповий характер з точки зору "ланцюгової реакції" з боку інших країн, а також ймовірності подальшої пролонгації торговельних обмежень.
Єврозона перед новим викликом: життя по той бік нульової ставки
Якщо ж "нульова гра" ЄЦБ затягнеться на рік і більше, то Лондон потребуватиме додаткових інструментів для захисту свого ринку від товарів із зони обігу євро. У разі виходу Британії з ЄС такі інструменти знайдуться.
Експортна стратегія: декілька тез про ключовий економічний документ України
Підготовлені нами документи є власністю МЕРТ, і тільки з його згоди вони можуть бути оприлюднені. Ми дуже сподіваємось, що розпочата дискусія спонукає міністерство "поділитися" повними текстами Стратегії та Плану дій...
Як розвивати український експорт? Чи має уряд відповідь на це питання?
Стратегії розвитку експорту в уряду як не було, так і немає. Натомість є лише пропозиції щодо політики сприяння розвитку. А де конкретний та зрозумілий для уряду і бізнесу план дій, хоча б у короткостроковій перспективі?
Український агроекспорт першим показав зростання до ЄС. Чи надовго?
Україна практично не відчула втрати російського ринку для аграрної сфери – сьогодні український агроекспорт повністю диверсифіковано. Російська торговельна війна стала імпульсом для відкриття 11 нових ринків.