Земан наполягає, що Чехія тестувала "Новічок"

Четвер, 10 травня 2018, 15:06

Чеський президент Мілош Земан наполягає, що його країна тестувала нервово-паралітичну речовину "Новічок".

Про це передає Parlamentnilisty.cz.

Земан висловивcя щодо того, що комітет парламенту із закороднонних справ заявив про те, що "Новічок" у Чеській республіці не виготовляли.

"Я не впевнений, що деякі члени парламенту мають більше інформації, ніж директор інституту, у якому, за його власними словами, "Новічок" виготовили", - сказав Земан.

Земан раніше заявив, що його країна у 2017 році виробила в невеликій кількості, випробувала та знищила нервово-паралітичну речовину під назвою A230. За його словами, використаний у Британії "Новічок" і A230 належать до одного типу отруйних речовин.

Після цього Міністерство закордонних справ Чехії пояснило, що отрута, використана під час атаки у Великій Британії, називається А-234, а тому це інший варіант агента, не той, який тестував чеський Інститут військових досліджень у Брно.

У відомстві заявили, що кілька мілілітрів А-230 були виготовлені, протестовані і ліквідовані в інституті Брно, щоб розуміти шляхи, як захищатися проти нього.

Пізніше в.о. прем'єр-міністра Чехії Андрей Бабіш заявив, що у країні ніколи не виготовляли і не зберігали нервово-паралітичну речовину сімейства "Новічок", а заява Земана була неправильно трактована.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Останній аргумент для змін: які наслідки матиме скандал навколо Doing Business

Світовий банк прийняв рішення відмовитися від подальшої публікації рейтингу Doing Business. Як тепер змусити уряди проводити дерегуляцію?

Два тижні до вибуху: чому нові вибори заведуть Грузію у ще глибшу кризу

Політична криза у Грузії, що триває вже майже рік, незабаром може вийти на новий, безпрецедентно високий рівень.

Афганський колапс: що впливає на позицію Заходу щодо визнання уряду талібів

Який курс оберуть західні країни щодо захопленого Афганістану і, зокрема, нового уряду, сформованого талібами?