Прем’єр Грузії повідомив про затримання Саакашвілі

П'ятниця, 1 жовтня 2021, 18:52

Невдовзі поліція оприлюднила відео із затриманим Саакашвілі, де він намагається демонструвати, що не засмучений таким розвитком подій. Прем’єр Грузії Іраклій Гарібашвілі заявив про затримання експрезидента Михеїла Саакашвілі.

Як повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Interpressnews, про це він заявив на спеціальному брифінгу увечері 1 жовтня.

"Третього президента Грузії Михеїла Саакашвілі, який перебував у розшуку, затримано і переведено до пенітенціарної установи… Наші правоохоронці здійснили затримання на найвищому рівні", - заявив прем’єр.

Президентка Грузії попередила про ризик дестабілізації через заяви про повернення Саакашвілі

За його словами, правоохоронці володіли інформацією про те, як Саакашвілі прямує з України до Грузії і обрали час, коли для затримання були мінімальні перешкоди. 

"Цей процес був під повним контролем. Було вжито відповідних заходів, відомства діяли скоординовано, і було обрано такий час і місце, щоб для його затримання були мінімальні перешкоди", - зазначив Іраклій Гарібашвілі.

Досі представники правлячої партії Грузії, як і Міністерство внутрішніх справ, заперечували інформацію про те, що Саакашвілі нібито вже в країні.

Однак надвечір поліція оприлюднила відео із затриманим Саакашвілі, де він намагається демонструвати, що не засмучений таким розвитком подій.

Нагадаємо, Михеїл Саакашвілі пообіцяв у день виборів, 2 жовтня, приїхати до Грузії та оприлюднив квиток на літак на цю дату. 

Втім, 1 жовтня Саакашвілі записав відео нібито з Батумі, заявивши, що вже приїхав у Грузію. Зйомка ведеться в темний час доби і визначити по відео, чи дійсно це Батумі, неможливо. Представники "Єдиного національного руху" заявили, що він справді у Грузії, та пообіцяли, що Саакашвілі з’явиться на публіці 2 жовтня, щойно закриються виборчі дільниці.

Спікер парламенту Грузії Каха Кучава назвав інформацію про повернення Михеїла Саакашвілі "несерйозною" та закликав ЗМІ не поширювати її. Заступник глави МВС Грузії Александр Дарахвелідзе заявив, що Саакашвілі не виїздив з України.

Грузія на краю прірви: які наслідки матиме повернення Саакашвілі

Саакашвілі не був у Грузії відтоді, як завершилась його друга президентська каденція, проживаючи у Європі, США та в Україні. Зараз Саакашвілі є громадянином України. 

У 2018 році Саакашвілі визнали винним за двома справами. Його засудили до 3 років позбавлення волі за помилування колишніх співробітників МВС, засуджених у справі Сандро Гіргвліани, та ще до 6 років - у справі щодо побиття колишнього депутата Валерія Гелашвілі. Також експрезиденту висунули звинувачення у справі щодо розтрати бюджетних коштів та розгон акції протесту у листопаді 2007 року та вторгнення на телеканал "Імеді". Саакашвілі відкидає всі звинувачення і називає справи політично вмотивованими. 

Навесні 2020 року після призначення Саакашвілі головою виконавчого комітету Національної ради реформ в Україні Грузія відкликала свого посла для консультацій, він повернувся до Києва майже після року перерви.

Після того напруги у відносинах між країнами неодноразово додавали заяви Саакашвілі стосовно політичної ситуації в Грузії невдовзі перед парламентськими виборами. В МЗС України наголосили, що Михеїл Саакашвілі у своїх коментарях не представляє позицію України.

Читайте також: Грузія на краю прірви: які наслідки матиме повернення Саакашвілі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.