4 червня 2014

Статті
ЄК схвалила приєднання Литви до єврозони, відкинувши інших претендентів
Сьогодні Європейська комісія оприлюднила "Звіт про відповідність-2014", який оцінює готовність восьми держав-членів ЄС приєднатися до єдиної валюти. Ці країни домоглися різного прогресу на шляху до запровадження євро. Однак лише Литва виділяється з цієї групи, оскільки саме вона відповідає критеріям зближення з єврозоною.
Візи третього сорту
Вже після агресії РФ багато країн ЄС помітно лібералізували свою візову політику для громадян Росії. У той час як українці продовжують "платити ціну" і відчувати себе людьми третього сорту. У Росії, зібравши мінімальний пакет документів, ви можете бути впевнені - мінімум річна віза вас у вас в кишені. А якщо ви вирішите відвідати виступ на Arena di Verona - чекайте трирічної безкоштовної візи. Але ці пільги - тільки для росіян. Не для українців.
Колонки
Борщова безпека
Жарти жартами, та зварити "справжній український борщ" за кордоном у вас не вийде - ви не знайдете там наших інгредієнтів. Головна причина, з якої виробники не можуть вийти на міжнародні ринки - це темпи реформування нашої системи безпеки харчових продуктів (рос.)
Шанс нового життя
Cир без вмісту молока, псевдоковбаса за 15 гривень, недоавтомобілі - все це може щезнути, перетворитися на стару байку. Вистражданий союз з Європою здатний призвести нас до справжніх, глибинних перетворень... якщо ми знову не змарнуємо шанс.
Новини
22:10
Договір про відкрите небо не підпишуть 5 червня, у зриві винний ЄС
Цей договір повинен стати гарантій допуску на український ринок європейських low-cost авіакомпаній. Також він ліквідує монополію Міжнародних авіаліній України та їх європейських партнерів на деяких маршрутах.
19:34
Україні треба вчитись у найбільш розвинених країн – Карл Більд
Каталізатором готовності України вступити в сім’ю ЄС буде політика нового президента України та успішність економічних реформ розвитку країни.
17:23
Активне громадянське суспільство – головний стимул для реформ в Україні – представник МВФ.
Ефективність реформ залежить не від декларації, але від швидкості їх реалізації і реформувати потрібно все й одразу. Не можна затягувати цей процес, оскільки він дуже болісний для людей.
16:32
ПОРОШЕНКО НАПОЛЯГАЄ НА ШВИДКОМУ ПІДПИСАННІ АСОЦІАЦІЇ, РОМПЕЙ ПОГОДИВСЯ
Новообраний президент Петро Порошенко переконує, що він виступає за швидке підписання Угоди про асоціацію, спростовуючи тим самим інформацію про відкладення Угоди
15:13
Литва зможе перейти на євро у 2015 році – Єврокомісія
Литва може приєднатися до євро зони у 2015 році, повідомляє УНІАН. Відповідна доповідь Єврокомісії, в котрій було оцінено готовність восьми країн приєнатися до єврозони, була схвалена сьогодні на засіданні Європейської комісії.
15:08
Група ЄНП в Європарламенті обрала свого лідера
Європейська народна партія являється найбільш чисельною партією в Європейському парламенті. Депутати цієї політичної сили підтримують Україну в процесі євроінтеграції.
14:33
ЄС допоможе електростанціям експортувати обладнання
Європейський ринок електростанцій, що працюють на вугіллі, може отримати фінансову допомогу для експорту обладнання, повідомляє програмний документ Єврокомісії, незважаючи на неприйняття зеленими партіями будь-яких субсидій, пов’язаних з вугіллям.
13:50
У разі введення в 2015 році безвізового режиму на Україну чекає колапс паспортної системи
Переважна більшість українців не зможе подорожувати в країни ЄС без візи навіть у випадку виконання Україною Плану дій щодо візової лібералізації. Проблему, що призводить до цього, експерти та представники влади назвали сьогодні на спільній дискусії
12:55
В Європі розкритикували «соціальні показники» Єврокомісії
Рекомендації Європейської комісії по соціальним справам та політиці зайнятості в країнах ЄС були піддані нищівній критиці.
11:55
Україна має серйозні амбіції щодо угоди про зону вільної торгівлі - представник Європейської комісії
Перед Україною та українцями стоїть завдання самостійно працювати над розвитком своєї держави. Шлях до кращого життя лежить через важку працю. І до повноцінного членства в ЄС Україна має реалізувати пакет реформ в судовій системі, конституційній, силовій, економічній. Але головне що отримає Україна від співпраці з ЄС – це розвиток громадянського суспільства, яке бде таким собі наглядачем та контролером діяльності влади
11:29
Великобританія мусить зупинити ріст цін на нерухомість - Єврокомісія
Сполучене Королівство повинне приборкати швидко зростаючі ціни на нерухомість, особливо в Лондоні, підвищити податки та урізати витрати, щоб збільшити свою стійкість до фінансових потрясінь, попередила Європейська комісія під час щорічного представлення своїх директив.
11:16
В Берліні підтримують тристоронній діалог з РФ до підписання Угоди з Україною
Німеччина задіяла дипломатичні важелі для впливу на Україну з метою підштовхнути її до діалогу з Російською Федерацією щодо європейскього майбутнього Київа - це випливає з інтерв'ю Гернота Ерлера, відповідального за політику Східного партнерства та відносин з Росією в уряді ФРН, яке опублікувала Європейська правда.
10:35
Меркель бачить голову МВФ новим президентом Єврокомісії
Канцлер Німеччини Ангела Меркель спитала Францію, чи хотіла б та висунути голову Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард на пост президента Європейської Комісії, повідомляє EurActive.
10:16
У Києві говорять про зону вільної торгівлі між ЄС та Україною
В рамках зони вільної торгівлі між ЄС та Україною відкривається перспектива тіснішої співпраці між ЄС та країнами Східного партнерства, що передбачає вільний ринок, інвестування та покращення бізнес клімату в Україні.
09:43
Є шанс введення Єврокомісією санкцій щодо Болгарії, влада обіцяє виправити проблеми
У відповідь на погрози Європейської Комісії про введення санкцій проти Болгарії у випадку, якщо вона не зупинить будівництва газопроводу "Південний потік", президент Болгарії Росен Плевнелієв заявив, що хоч Болгарія і не припинить будівництво газопроводу, однак готова виправити проблеми.
09:07
ЄБРР і фонд E5P нададуть Луганську 25 млн. євро на теплопостачання
Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) і Фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та екології (E5P) виділять Луганську 25 млн. євро на покращення системи централізованого теплопостачання, повідомляє Інтерфакс-Україна.
08:45
Януковичі та Ко намагаються видертися з "чорного списку" ЄС — ЗМІ
00:57
НАТО допоможе Україні реформою в оборонному секторі - генсек альянсу
За словами Расмуссена, рішення стосовно цього пакету міністри закордонних справ країн-членів альянсу ухвалять наприкінці поточного місяця. Допомога не носитиме військовий характер.